sobota, 21 kwietnia 2012

OPŁATEK POLONII NORTH - 15 styczeń 2012


W tym roku po raz pierwszy nasz "OPŁATEK", czyli wspólne celebrowanie Uroczystości Bożego Narodzenia odbyło się w sali przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w King City, Ontario. Sala znana nam z zabaw tanecznych organizowanych przez naszą Polonię raz lub dwa razy do roku. Wspaniałe miejsce oraz wspaniała atmosfera.

Ku naszemu zaskoczeniu Członkowie i Przyjaciele Polonii North dopisali. W sumie przybyło około 160 osób dorosłych i dzieci. Była fantastyczna zabawa.

Dzieci pod kierownictwem Danuty Kozak zaszczyciły nas przedstawieniem bożonarodzeniowym.Z dobroci życzliwych osób nasz uroczysty posiłek składał się z wielu smakowitych dań.

Więcej zdjęć z tego wydarzenia znajdziecie na naszej stronie internetowej: www.polonianorth.ca

Podczas "OPŁATKA" uhonorowaliśmy dwoje naszych sponsorów p. Stefanię Zakrzewski przedstawicielkę Piast Travel oraz p. Marka Kłodę agenta handlu nieruchomościami.Była wspaniała zabawa, no i oczywiście nie mogło zabraknąć wśród nas Świętego Mikołaja, który ponownie odwiedził nas i nasze dzieci, ze swoimi opowieściami i prezentami. Szczególnie dzieci miały dużo radości z tych odwiedzin. Święty Mikołaj absolutnie lubi naszą Polonię, bo jeszcze nigdy nas nie pominął i każdego roku opowiada nam bardzo ciekawe historie, które niejednokrotnie rozgrzewają nasze dusze i serca. Czasami potrafi zakręcić się zła w oku, ale nikt się tego nie wstydzi, bo przecież wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi.To tylko niektóre zdjęcia naszych dzieci, które znają i kochają Świętego Mikołaja. Były także i takie, które muszą jeszcze trochę zaznajomić się z tym Świętym, bo przecież jest on bardzo dobrą i radosną osobą.
Dorosłe dzieci także dostały trochę słodyczy:

Jeszcze jedno zdjęcie z nowym pokoleniem:


"Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!"
i do zobaczenia za rok!!!


Ten dzień był bardzo rodzinny, bo przecież święta Bożego Narodzenia są także bardzo rodzinne.
Dziękujemy wszystkim, którzy przez swoją pracę, dobroć i hojność przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości. Nasze "OPŁATKI" mają już swoją historię i są zawsze mile wspominane, a to wszystko dzięki wspaniałym ludziom, którzy tworzą taką właśnie atmosferę. Raz jeszcze DZIĘKUJEMY WAM!!!

Opracował Piotr Kryś - rzecznik Polonii North
Fotografie: Józef Chudziński