wtorek, 19 stycznia 2016

UWAGA!!! UWAGA!!! UWAGA!!!
POLONIA NORTH WZYWA NA WALNE ZEBRANIE.


Szanowni Państwo.
Drodzy Członkowie i Przyjaciele.

Polonia North powstała z potrzeby serc wielu polskich rodzin, które 25 lat temu zjednoczone zostały przez polskiego kapłana w kościółku St. Mary’s w Nobleton.

Wówczas wszyscy poczuliśmy się jak w jednej rodzinie przyjaciół, co miało wielkie znaczenie dla wszystkich żyjących z dala od Ojczyzny i rodzin, które pozostały na starym kontynencie.

Większość pierwszych członków Polonii North to były młode rodziny z dziećmi, które mimo codziennych życiowych wyzwań znajdowały czas i siły, aby wypełniać założenia statusowe i aktywnie działać w tej organizacji, która stała się droga naszym sercom.

Utrzymanie i kultywowanie naszych polskich i katolickich tradycji, pomoc niesiona innym w potrzebie, (nasza działalność charytatywna). Organizowanie kulturalnych, religijnych, rozrywkowych i rodzinnych wydarzeń stało się pasją przez kolejne lata dla głównej grupy organizacyjnej.

Przez te 25 lat przewinęło się przez Polonię North wiele ludzi. Dzieci z czasów rodzenia się Polonii North mają dzisiaj już swoje rodziny. I z żalem stwierdzam, że nie są już zainteresowane kontynuowaniem żywego udziału w życiu polonijnym i kultywowaniu naszej polskiej tradycji.

Szanowni Państwo, ci, którzy przez większość tych 25 lat czynnie działali, dbali o Polonię i organizowali wszelkie wydarzenia to grupa kilku „szaleńców Bożych” działających dla dobra wspólnego.

Niestety, czas nieubłagalnie działa przeciwko nam. Prawda jest taka, że starzejemy się, a zdrowie coraz bardziej zaczyna zawodzić. Stąd stajemy przed poważnym dylematem – czy Polonia North ma szansę przetrwać następne 25 lat po przejęciu jej zarządu i patronatu przez młodsze pokolenie, czy też stajemy przed brutalną rzeczywistością, że Polonia North nie jest już nikomu potrzebna, ponieważ młode rodziny nie widzą wartości w tym, co robili Ci entuzjaści od 1990 roku.

Zarząd Polonii North ogłosił Walne Doroczne Zebranie Członkowskie w celu podjęcia merytorycznych działań na tę najbliższą przyszłość, jak również, co do dalszej egzystencji Polonii North.

W trakcie tego Walnego Zebrania, Członkowie będą musieli obsadzić dwa wakujące urzędy, mianowicie; urząd skarbnika i dyrektora w Radzie Dyrektorów korporacji.

Stąd bardzo ważnym jest obecność na tym zebraniu wszystkich tych, którzy utożsamiają się z Polonią North i pragną jej dalszej działalności.

Wasza obecność będzie takim sprawdzianem, gdzie od słów pochwał i wdzięczności, będziecie mogli przejść do działania i wzięcia steru Polonii North w swoje ręce.

Jeśli ten mój apel nie znajdzie odzewu i nie nastąpi powolna zmiana na kierowniczych stanowiskach Polonii North w tym roku. Istnieje jednomyślne stanowisko tych, którzy szykują się na „emeryturę”, aby z końcem 2016 zakończyć istnienie Polonii North.

Pragniemy zostawić Wam dorobek jednego pokolenia, tego wszystkiego, co ożywiało, bawiło, uczyło i pomagało tylu ludziom.

Marzeniem naszym jest, aby to wszystko przetrwało, a nie trafiło tylko na półki ze wspomnieniami.

WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW

Odbędzie się w sali pod kościołem św. Patryka w Schomberg, Ontario, w ten poniedziałek, 25 stycznia 2016 o godz. 19:45.

Zarząd Polonii North prosi o liczne przybycie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz