czwartek, 1 listopada 2012

CATHOLICISM DRUGIE SPOTKANIE O NASZEJ WIERZE

SPOTKANIE EDUKACYJNE
prezentujące naszą wiarę katolicką.

To już historia, spotkanie odbyło się w sali pod kościołem św. Patryka w Schomberg, Ontario, tak jak wcześniej zapowiadane, 21-X-2012.

Frekwencja była bardzo dobra zważywszy na fakt, że spotkanie odbyło się po Mszy św. w południe, czyli w porze obiadowej.

Nasz Prezes i jego rodzina zadbali, abyśmy mogli cieszyć się gorącym obiadem, bo raz pocieszone ciało radośniej otwiera duszę na godzinny ładunek wiedzy.

My, Katolicy jesteśmy często przeświadczeni, że przecież chodziliśmy na lekcje katechizacji i posiadamy wiedzę o naszej religii, ale po latach wydaje się, że jest ona trochę "przykurzona", więc warto ją odkurzyć.

Filmy, które prezentuje nam Adam Kozak, są wspaniałą dawką życiodajnej wiedzy, która niejednokrotnie i na nowo otwiera nasze oczy, i uświadamia nam potrzebę edukacji, bo wiara nie wspierana wiedzą - słabnie i więdnie.

W każdym  odcinku tego filmowego cyklu:
C A T H O L I C I S M
na nowo odkrywany coś pięknego, co jako dzieci w szkole może nie zawsze potrafiliśmy docenić. Dzisiaj, z perspektywy życia patrzymy na te prawdy naszej wiary katolickiej, jak na nowe drogowskazy. Ponadto poznajemy w tym filmie globalny wymiar Katolicyzmu i to także jest piękne. Piękny jest też przekaz audio-wizualny tego filmu, co powoduje, że ogląda się go chłonąc treści nam przekazywane.

Dziękujemy Adamie za tę inicjatywę!

Oczekujemy z niecierpliwością następnego spotkania!

Poniżej prezentuję kilka zdjęć z tego spotkania, ich jakość ma trochę do życzenia, ale zrobione były telefonem komórkowym, ponieważ zapomniałem aparatu fotograficznego.

Tekst i zdjęcia - Piotr Kryś - Rzecznik Polonii North
 
   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz